Nerki w opisie USG jamy brzusznej
Witam USG jamy brzusznej - ostatnia czesc opisu mowi : Nerki prawidlowej wielkosci, echostruktura bez istotnych zmian, bez cech zastoju i pewnych ech zlogow. W nerce lewej w rejonie bieguna dolnego widoczne hiperecho w warstwie korowej welkosci 5,5 mm- AML? Jak Mam rozumiec ten opis? AML... Prosze o pomoc jak to rozumiec

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Marta Mielniczuk
48 poziom zaufania
Witam, pod skrótem AML kryje się prawdopodobnie angiomyolipoma, czyli naczyniakomięśniakotłuszczak. Jest to guz łagodny nerki. Pozdrawiam.