Nerwiak nerwu wzrokowego a ciąża?

Zdiagnozowano u mnie nerwiaka nerwu wzrokowego, ewentualny zabieg jest odłożony w czasie - trzeba zaobserwować czy następuje progresja. Zastanawia mnie fakt, czy bez problemu mogę myśleć o zajściu w ciążę? Mam 26lat. Proszę o odpowiedź: KRYSTYNA007@interia.pl
26 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Nerwiaki są to zmiany łagodne, które są operowane w razie obecności dolegliwości, czy też szybkiej progresji. Jego obecność nie jest przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę. Niemniej jednak warto w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem, który Panią prowadzi. By porozmawiać - na kiedy jest ustalona wizyta kontrolna? Czy nie lepiej np. zajść w ciążę po niej, gdy się okaże, czy są wskazania do operacji, czy będzie w dalszym ciągu obserwacja.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!