Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwiak w okolicy kręgu piersiowego

Witam!U Męża zdiagnozowano nerwiaka w okolicy VII kręgu piersiowego(objawy typowe - postępujący niedowład kończyn dolnych, w typ przypadku z nasileniem na prawą stronę).Operacja za tydzień lub dwa.Lekarze mówią niewiele, a pytań cała masa: czy operacja nie powinna być szybciej, jak wysokie jest ryzyko uszkodzenia rdzenia podczas operacji, jak wygląda i ile czasu trwa rehabilitacja, jakie są szanse na całkowite odzyskanie władzy w nogach, jak długo nie będzie mógł pracować po operacji.Dziękuję.
ponad rok temu

Zapadalność na raka żołądka

Rak żołądka jest piątym nowotworem najczęściej występującym u mężczyzn, a siódmym kobiet. Patolog, prof. dr hab. Włodzimierz Olszewski, wypowiada się o wpływie sposobu odżywiania się, na rozwój tej choroby.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Termin operacji to wypadkowa wielu spraw. Są to m.in: czas potrzebny na wykonanie odpowiednich badań, przygotowanie pacjenta oraz niestety wolne miejsce w szpitalu. Operacja taka jest zabiegiem dość trudnym, jednak dla wykwalifikowane neurochirurga nie powinna być niczym nowym. Oczywiście jak każda tego typu operacja i ta niesie ze sobą ryzyko powikłań i niepowodzeń. Nie chciałbym przytaczać to suchych liczb, ponieważ odnoszą się one do ogółu a nie do konkretnie Pani Męża. Jeżeli paraliż związany jest z uciskiem struktur nerwowych przez mase guza po zabiegu szansa na cofnięcie się objawów jest bardzo duża.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam , nie mogę odpowiedzieć na żadne z powyższych pytań gdyż nie widzę ani badań obrazowych na podstawie których rozpoznano nerwiaka , ani ich opisu. Generalnie , scenariusz przyszłości może być skrajnie różny - od b. dobrego , tzn.z małymi ubytkami funkcji do b.ciężkiego. Odpowie na te pytania chirurg , który podjął decyzję o operacji. Proponuję poprosić o dłuższą chwilę rozmowy z tym chirurgiem w obecności męża! PACJENT MUSI WIEDZIEĆ JAKIE RYZYKO PODEJMUJE ŚWIADOMIE GODZĄC SIĘ NA OPERACJĘ! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy