Nerwica a bolesność w klatce piersiowej

Czy problemy z oddychaniem i bóle w klatce mogą byc spowodowane nerwica? Jakie badanie musze zrobic by to potwierdzic lub wykluczyc? Do jakiego lekarza się udac Bardzo prosze o porade Dodam tylko tyle ze cztery dni temu nic takiego nie czułam. Czy powinnam zrobic tez Spirometrie?

Witam
Zaburzenia nerwicowe rozpoznaje się, gdy lekarz wykluczy somatyczne podłoże odczuwanych dolegliwości. powinna się Pani zgłosić do lekarza I kontaktu, który zbada Panią i ewentualnie zleci dodatkowe badania
pozdrawiam. Ludmiła Kulikowska Kubiak

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ.
Jeżeli lekarz wykluczy somatyczne przyczyny Pani dolegliwości, wtedy proszę skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty (np.: w Poradni Leczenia Nerwic, prywatnie).