Nerwica a leczenie bez leków psychotropowych

Witam mam na imię Rafał i mam 35 lat. Czy nerwice można leczyć bez użycia psychotropów? Jakie są sposoby na w miarę normalne funkcjonowanie? Do jakiego lekarza sie zgłosić? rodzinny zaczął leczenie od xanaxu po którym czułem fię jak na" haju ". po tygodniu odstawiłem. pozdrawiam i proszę o kontakt.

Podstawowym sposobem leczenia zaburzeń lekowych (nerwice) jest psychoterapia. U części pacjentów stosuje się również farmakoterapię - gdy nie ma możliwości wdrożenia psychoterapii lub uzupełniająco, czyli równocześnie z psychoterapią. Zatem leczenie nerwic bez stosowania leków psychotropowych jest możliwe. Zaznaczam, że stosowanie takich leków jak Xanax powinno trwać krótko (do 6-8 tygodni, przyjmowane w sposób przerywany), gdyż lek ten ma potencjał uzależniający. Dostępne są inne, bezpieczniejsze leki przeciwlękowe (np. SSRI).