Nerwica a odruchy wymiotne u 29-latki

Witam, choruje na nerwice. Od jakiegos czasu mam odruchy wymiotne zawsze kiedy zapalam papierosa lub zupelnie bez powodu. Przedtem nic takiego sie nie dzialo ale teraz praktycznie codziennie. Bralam nexpram ale odstawilam, bo czulam sie po nim gorzej, teraz czasem tylko w razie ataku biore xanax i czuje sie dobrze ale natychmiast zasypiam. Zyje w stresie bo wyjechalam za granice, czy objawy mogly sie nasilic? Dodam ze odruchy mam niezaleznie gdzie sie znajduje i to w towarzystwie obcych ludzi.

Witam serdecznie,
częste odruchy wymiotne mogą wynikać z wielu różnych przyczyn. Niektórym kobietom takie dolegliwości towarzyszą w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, a te palące czasami mówią, że odrzucało je od palenia. Ale tak jak napisałam, przyczyny mogą być różne. Oczywiście jedną z nich jest psychosomatyka, a więc może to być na tle nerwowym, zwłaszcza, że wyjazd w nowe i obce środowisko może nasilać zaburzenia lękowe i reakcje organizmu. Jednak sugeruję ostrożność w przypisywaniu przyczyn z góry nerwicy i na wszelki wypadek skonsultowałabym te dolegliwości z internistą, niezależnie od nerwicy, zwłaszcza, że przedtem nic takiego się nie działo, więc byłby to nowy objaw Pani organizmu.