Nerwica i depresja oraz lęk o zdrowie

Witam mam pytanie męczy mnie nerwica i depresja ciągle skupiam się na sobie bo ciągle boli mnie coś i wyszukuje chorób już nie mam sil bez lekow walczyć z tym tylko teraz takie pytanie jakie leki nowej generacji na te dolegliwości depresyjne nereicowe kiedyś dostałem asertin i było całkiem nieźle normalnie pracowałem za granicą teraz nireiem może jakieś nowsze leki mniej skutków ubocznych mniej zagrożeń dla zycia

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia w przypadku Pana trudności jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostepna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Ponieważ depresja i nerwica są chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz a nie psychoterapeuta ( farmakoterapia, psychoterapia lub obie metody łącznie).
Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.
Leki przeciwdepresyjne ssą bezpieczne i nie ma powodu do obaw.