Nerwica i impulsywne zachowanie

Witam. Od wielu lat męczy mnie jakaś nerwica (początki w dzieciństwie) . Objawy to duża nerwowość i impulsywne zachowanie, mocne drżenie mięśni w czasie stresu i wysiłku fizycznego, problemy z wysławianiem się, z koncentracją i pamięcią (szczególnie w stresie) . Pojawiają się w kontaktach z innymi ludzi ( szczególnie w większej grupie) stresuje się szczególnie podczas wesel itp. recę mi się trzęsą ludzie na mnie patrzą jak na starego alkoholika, nie potrafie sie wyluzować. Jestem nerwowy.

Witam,

aby ulżyć sobie w niewątpliwym cierpieniu jakim są przedstawiane przez Pana objawy najlepiej będzie udać się do dobrego psychoterapeuty, który razem z panem przyjży się przyczynom takiego stanu rzeczy. Często powodem takich zachowań są przezyte wcześniej sytuacje kryzysowe lub urazy z dzieciństwa.

Pozdrawiam

Lidia Polsakiewicz-Grzesiczek

Warto, żeby skorzystał Pan z pomocy psychologa. Po pierwsze będzie mógł postawić diagnozę, a po drugie zaproponować leczenie (być może w konsultacji z lekarzem psychiatrą). Może to być faktycznie nerwica (choć niewiele Pan pisze o lęku). Wiele z opisywanych Pana objawów mogłoby także wskazywać na zaburzenia osobowości, jednak żeby postawić diagnozę potrzebny byłby szczegółowy wywiad i obserwacja.