Nerwica i przerażający lęk

Witam Od ponad roku walczę z nerwicą. Robiłam wszelkie badania i wszystko wychodziło prawidłowo. Jednak w dalszym ciągu odczuwam przerażający lęk , bardzo boje się śmierci wręcz panicznie. Ostatnio nachodzą mnie myśli o tym że mogę zrobić sobie krzywdę, co wzbudza we mnie wielki lęk i strach przed tym że coś sobie zrobię chociaż że wcale tego nie chce. Piszę o tym tutaj ponieważ mieszkam obecnie w Anglii i nie mam gdzie się z moim problemem udać. Jak mam sobie z tym poradzić?

Witam,
jeśli przeszła Pani badania lekarskie, a lęk ma dość konkretny temat – obawy przed śmiercią to warto zgłosić się w tym momencie na konsultację do psychologa lub psychiatry. Ważne jest aby przeprowadzić diagnostykę i jak najszybciej rozpocząć leczenie, żeby problem nie pogłębiał się. Objawy, które Pani wymienia mogą wskazywać na problemy lękowe, a wówczas skuteczna jest farmakoterapia i/lub psychoterapia. Polecam zgłosić się do lekarza psychiatry na miejscu lub umówić się na konsultację online do psychoterapeuty. Terapia przez internet również jest skuteczna i pomaga osobom, które mają utrudniony dostęp do psychologa, bo np. mieszkają za granicą.

Witam
Czasami, w sytuacjach szczególnie
obciążających a także przy nerwicy,
na pierwszy plan wysuwa się lęk i napięcie.
Każdy lęk, również ten przed śmiercią.
przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych doświadczeń.
Nie możemy wybrać czasu, miejsca i sposobu
umierania, ale możemy wybrać sposób,
w jaki spędzimy resztę życia.
Przed Panią wiele długich lat życia.
Ważne, żeby przeżyła je Pani ciesząc
się każdym jego dniem
i czerpiąc z niego to, co najlepsze.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się
nie tylko objawy nerwicy i tanatofobii
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
za pośrednictwem komunikatora Skype.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu,
numer tel. 505 075 298
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
pisze Pani, że walczy Pani z nerwicą ale nie pisze Pani jak. Dobrze by było to wiedzieć. Cała ta sytuacja bardzo Panię stresuje, a stres wywołuje kolejne lęki.
To trochę błędne koło. Psychoterapia w takich przypadkach jest nieodzowna.
Udzielam konsultacji także przez Skype, 50 min kosztuje 120 zł. Jeżeli się Pani zdecyduje to proszę smsować na +491722329925 lib +48669197653
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,
Pisze Pani o sprawie bardzo obciążającej i utrudniającej funkcjonowanie. Na pewno jest bardzo bardzo ciężko i czuje się Pani zagubiona, nie wiedząc kogo poprosić o pomoc. Jeżeli odczuwa Pani lęk od dłuższego czasu i przybiera to formę zagrażającą życiu i zdrowiu (myśli samobójcze, obawa przez śmiercią) to należy niezwłocznie zgłosić się do psychologa. Pomoc specjalisty jest niezbędna i warto z niej skorzystać, dopóki nie stało się nic poważnego, by móc temu zapobiec.

Zapraszam na rozmowę indywidualną, która jest możliwa również przez SKYPE. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska (psycholog, psychoterapeuta)