Nerwica i przygnębienie

Witam, mam 24 lata, okolo 4 lata temu zdiagnozowano u mnie nerwice, niestety leczenie nie przynosi żadnych skutków, wręcz przeciwnie.Czuje się coraz gorzej, jestem przygnebiony, nic mnie nie cieszy, zaburzenia snu staly się normalnoscia.Najbardziej martwi mnie to ze pojawiają się myśli samobójcze, wiem ze tego nie zrobie, ale wydaje mi się ze tak by bylo lżej.Kazdy dzien jest dla mnie gehenna.Do tego dochodzą objawy fizyczne, cisnienie skacze do 180/140 tętno do 160.Czy to depresja ? Dziekuje..

Witam,
Objawy, które pan opisuje to bardzo duże pole do popisu dla diagnosty. Myśle, że dobrze było skonsultować się z innym specjalistą, niż ten, do którego pan chodzi od 4 lat i spróbować podjąć psychoterapię. Ona bardzo dobrze działa na tego typy schorzenia. Czasami to właśnie terapia przynosi lepsze efekty niż leczenie farmakologiczne.
Pozdrawiam

Witam Pana. Rozumiem, że diagnoza nerwicy została postawiona przez specjalistę. Jednak trochę budzi moje wątpliwości tak ogólna nazwa ponieważ obowiązujące klasyfikacje raczej mówią o zaburzeniach nerwicowych wśród których pojawiają się rozpoznania mające swoją specyfikę. Innymi słowy Pana nerwica może posiadać swoją "specyficzną twarz". To do niej powinno być zastosowane odpowiednie leczenie. Napisał Pan, że to leczenie nie jest skuteczne. Nie wiem jaki jest to rodzaj leczenia. Z pewnością powinna Panu być wskazana pomoc psychologiczna. Z Pana opisu wynika, że doświadcza Pan pogorszenia swojego samopoczucia i pojawiły się nowe objawy. Może to być związane z Pana niepokojem i oceną sytuacji co samo w sobie może wzmagać lęk i prowadzić do negatywnych myśli. Częstym zjawiskiem u osób leczących się jest przerwanie zaleconego leczenia przy braku odczuwanej poprawy a to również może prowadzić do pogorszenia. Wszystko to co napisałem to są moje przemyślenia na temat Pana sytuacji. Wymagają one weryfikacji w bezpośrednim kontakcie do którego Pana zachęcam. Powinien Pan się skontaktować z lekarzem prowadzącym lub innym specjalistą, ale moim zdaniem kontakt bezpośredni jest teraz niezbędny. Pozdrawiam Pana

Dzień dobry,

Nie pisze Pan na czym polega leczenie.
Jeżeli jest to wyłącznie farmakoterapia, to namawiam na konsultacje u psychoterapeuty (i ew.podjęcie leczenia). W internecie znajdzie Pan listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.