Nerwica i zwyrodnienie kręgosłupa a bóle głowy

Mam 23 lata cierpie na nerwice oraz mam zwyrodnienie kręgosłupa (okragle plecy) i czeste bole karku i od dziecka boli mnie głowa . Bole glowy sa rozne, zdarzają sie nudnosci, czasami pulsuja;boli tyl lub czubek glowy;skronie i czolo;jedna str i oko;po wysilku, wykluczonomigreny. Ostatnio doszly problemy z koncentracja i pamiecia poszczególnych slow (musze chwile pomyslec) stad moje pytanie, czy to moze byc guz mozgu? Rezonans robilam 4 i 2 lata temu, nic nie wykazal. Bardzo sie boje. Magda

Pani Magdo,
Badania powinna Pani zrobić choćby dla spokoju,choć nerwica może również uszkodzić tkanki,szczególnie nieleczona.Powinna Pani u swojego lekarza zażądać skierowania na psychoterapię zaraz po w/w wynikach i tą metodą przepracować problemy życiowe od początku.Wydaje się bowiem,jakby to dzieciństwo nie opuszczało Pani do tej pory,albo Pani sama nie chciała się z nim rozstać.W razie potrzeby służę pomocą.

Witam,

W pani przypadku wskazana jest psychoterapia, jeśli badania medyczne nic nie wykazuje.
Ból psychiczny rządzi się swoimi prawami, nie wątpię, że jest Pani przerażona lecz to o czym Pani pisze leczy się.
Proszę pójść do poradni zdrowia psychicznego, za wizyty płaci NFZ lub prywatnie na konsultację do psychoterapeuty.
Terapia wymaga czasu i Pani objawy nie znikną w ciągu kilku wizyt.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
U jednej osoby może wspólistniec kilka rodzajów bólów głowy i w zależności od tego dobiera się leczenie. W bólach głowy czasem stosuje się leki przeciwdepresyjne o dodatkowym działaniu przeciwbólowym co byłoby u Pani korzystne.