Nerwica i zwyrodnienie kręgosłupa a bóle głowy
Mam 23 lata cierpie na nerwice oraz mam zwyrodnienie kręgosłupa (okragle plecy) i czeste bole karku i od dziecka boli mnie głowa . Bole glowy sa rozne, zdarzają sie nudnosci, czasami pulsuja;boli tyl lub czubek glowy;skronie i czolo;jedna str i oko;po wysilku, wykluczonomigreny. Ostatnio doszly problemy z koncentracja i pamiecia poszczególnych slow (musze chwile pomyslec) stad moje pytanie, czy to moze byc guz mozgu? Rezonans robilam 4 i 2 lata temu, nic nie wykazal. Bardzo sie boje. Magda

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Pani Magdo,
Badania powinna Pani zrobić choćby dla spokoju,choć nerwica może również uszkodzić tkanki,szczególnie nieleczona.Powinna Pani u swojego lekarza zażądać skierowania na psychoterapię zaraz po w/w wynikach i tą metodą przepracować problemy życiowe od początku.Wydaje się bowiem,jakby to dzieciństwo nie opuszczało Pani do tej pory,albo Pani sama nie chciała się z nim rozstać.W razie potrzeby służę pomocą.
Witam,
W pani przypadku wskazana jest psychoterapia, jeśli badania medyczne nic nie wykazuje.
Ból psychiczny rządzi się swoimi prawami, nie wątpię, że jest Pani przerażona lecz to o czym Pani pisze leczy się.
Proszę pójść do poradni zdrowia psychicznego, za wizyty płaci NFZ lub prywatnie na konsultację do psychoterapeuty.
Terapia wymaga czasu i Pani objawy nie znikną w ciągu kilku wizyt.
W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
U jednej osoby może wspólistniec kilka rodzajów bólów głowy i w zależności od tego dobiera się leczenie. W bólach głowy czasem stosuje się leki przeciwdepresyjne o dodatkowym działaniu przeciwbólowym co byłoby u Pani korzystne.