Nerwica, IBS oraz choroba refluksowa przełyku

Witam. Mam 19 lat, w sierpniu 2015 roku stwierdzono u mnie nerwicę, ibs oraz chorobę refleksową przełyku. Od tamtego czasu jestem pod opieką lekarza, biorę leki oraz trzymam się ściśle diety, jem co 2-3 godziny małe porcje, żuję dokładnie każdy kęs. Na początku odczuwałam poprawę jednak od dwóch miesięcy jelita nie dają mi spokoju. Mam ciągle wzdęty brzuch, dzień w dzień zaparcia i dyskomfort, problemy z wypróżnianiem. Jakie mogą być tego powody? nerwy? I czy kiedyś w końcu nastąpi poprawa?

WItam serdecznie to zbyt mało informacji aby bardziej konkretnie odpowiedzieć na to pytanie. Ważne by była informacja czy leczy się Pani farmakologicznie i jeżeli tak to co Pani bierze ? Nie pisze Pani też czy ma Pani dalej sensacje refluksowe w postaci cofania się kwasu do przełyku ?
Ogólnie rzecz biorąc nadmiar kwasu żołądkowego może zostać spowodowany
stresem, który Pani tak czy inaczej ma - więc pierwszym działaniem powinna być jego redukcja przy pomocy specjalnego treningu antystresowego. Poniżej informacja na ten temat.
http://mentalpower24.blogspot.de/
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

Myślę, że IBS to choroba psychosomatyczna i powinna Pani skorzystaź z pomocy
psychoterapeuty, także online.

Pozdrawiam i życzę zdrowia