Nerwica lękowa a odpowiednie leczenie

Byłem raz u psychiatry i mam stwierdzoną depresje z nerwicą. Leki nie pomogły więc nie byłem na drugiej wizycie (kilka lat temu). Problemy się pogłębiły na przełomie lat. Coraz więcej kompleksów, stresu, fobii. Znam dokładnie genezę, przyczynę wszelkich moich psychicznych kłopotów. Czy jeżeli się wyzwolę z tego co to zapoczątkowało to można samemu wyjść z takiego doła, że praktycznie każda nowa sytuacja niszczy mnie od wewnątrz? Biegunka, rumieńce, nadpotliwość na okrągło.

Witam,
Pana zapytanie zawiera zbyt mało informacji. Najlepszy sposobem na leczenie nericy jest podjęcie odpowiedniej psychoterapii, w czasie której profesjonalista zdiagnozuje problem oraz zaleci odpowiednią terapię.
Pozdrawiam

Dobry wieczór,
Jedna wizyta u psychiatry to zdecydowanie za mało aby móc osiągnąć satysfakcjonujące efekty leczenia.
Poznanie genezy problemów to zdecydowanie pierwszy krok do zmiany. Warto jednak pozwolić sobie na swego rodzaju niewiedzę i próbę dodatkowego poszukania źródeł problemów. W tym celu zachęcałabym Pana do konsultacji z psychoterapeutą. Wspólnie przyjrzycie się towarzyszącym objawom i podejmiecie dalsze kroki w celu ich zredukowania.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Dzień dobry,

Pomimo że zna Pan genezę, to nadal Pan choruje - stąd jak najbardziej namawiam na podjęcie leczenia u specjalistów (lekarza psychiatry ORAZ psychoterapeuty).
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, prywatnie.