Nerwica lękowa a stosowanie leków psychotropowych

Moje pytanie dotyczy zażywania leków psychotropowych. Choruję na nerwicę lękową i gonię w piętkę. Jest dobrze przez jakieś pół roku - rok potem pogorszenie i powrót do leków (Asertin). Jak się uspokaja to lekarz odstawić każe i potem znów nawrót. Wiem, że niektórzy lekarze zalecają przy nawrotach, aby lek brać stale przez dłuższy czas (ja biorę góra rok i odstawienie). Kto ma rację mój lekarz czy jego koledzy po fachu. Oczywiście chodzę do psychiatry po te leki - nie do rodzinnego ;)

Ważne jest, żeby Pan miał zaufanie do lekarza, który Pana leczy. Rozumiem, ze powtarzalność Pana stanu powoduje, ze niepokoi się Pan i jest Pan pomieszany, co robić, komu zaufać. Ale to może zabrzmi jak truizm jednak wydaje mi się, ze w wypadku kiedy zażywa Pan leki i to jest pomocne przez jakiś czas a potem odstawia Pan i następuje nawrót objawów to proponuję się zastanowić na podjęciem wysiłku jakim jest psychoterapia co nie oznacza, ze równolegle nie powinien Pan wspomagać się lekami. Jedno drugiego nie ma wykluczać aż do momentu kiedy nie poczuje się Pan lepiej. Pozdrawiam