Nerwica lękowa a stosowanie Setaloftu

Witam. Mam problem. Czy mogę pić piwo w małych ilościach np. 1 piwo 2-3 razy w tygodniu po pracy? Mam nerwicę lękową i biorę leki setaloft oraz hydrksyzyna. Rano 2 tabletki 50mg setaloftu i 1 tabletka 10 mg hydroksyzyny. Wiem ,że nie mogę pić piwa w dużych ilościach przy tych lekach, bo już próbowałem leki nasiliły działanie alkoholu było i samopoczucie było straszne. Czy może mi się coś stać jak będę pił mało? I czy może się coś stać np. śmierć jeśli się upije przy tych lekach? Proszę o odp :)

Witam,

połączenie działań leków i alkoholu może być niebezpieczne w skutkach, dlatego zdecydowanie odradzam picie w trakcie leczenia. Może to doprowadzić do uszkodzeń wątroby oraz obniżenia kondycji psychicznej, a czasami rzeczywiście kombinacja leków i dużej ilości alkoholu może prowadzić do śmierci. Efektem łączenia tych substancji może być przede wszystkim szybsze działanie alkoholu na Pana organizm, zaburzenia koncentracji, zawroty głowy, senność, zaburzenia akomodacji, zaburzenie koordynacji ruchów, silne pocenie się, a także wysuszenie błon śluzowych. Ważny wspomnienia jest również fakt, że łączenie tych substancji może sprawić, że leczenie okaże się nieskuteczne.

W leczeniu nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Podczas psychoterapii, osoba z tego rodzaju trudnościami ma okazję przede wszystkim uświadomić sobie przyczyny powstania zaburzeń lękowych a nie tylko walczyć z objawami. Dlatego zachęcam Pana do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel