Nerwica lękowa a uczucie skurczu w żołądku

Odczuwam od czasu do czasu takie dziwne uczucie jakby skurczu chwilowego w zoładku i w gardle z uczuciem slabosci jakbym miała za chwile zemdlec . przechodzi po kilku sekundach ale niepokój i strach zostaja. lecze sie na nadczynnosc tarczycy w tej chwili juz urególowane hormony biore 5 mg metizol i mam nerwice lekowa przyjmuje alprox 0,25 mg 2x dz . czy to moze byc cos z sercem czy jakis inny powod . Dodam ze cisnienie mam srednio 110/70 puls do 80/ min

Być może jest to objaw nerwicy lękowej. Warto skonsultować się z psychologiem i podjąć psychoterapię. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Wydaje się, że doświadczane dolegliwości to objaw nerwicy.
Proszę pamiętać, że podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcie której namawiam. W Warszawie może Pani udać się np.: do IPiN, Ośrodka Rasztów lub znaleźć w internecie listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwaa Psychiatrycznego wg miejscowości.