Nerwica lękowa i depresja oraz złe samopoczucie fizyczne

witam od 6 lat choruje na nerwice lekowa i depresje... biore leki i zaczynam psychoterapie za 2 tygonie. ale od dwuch dni bardzo zle sie czuje fizycznie jestem zmaczona dziwne uczucie na klatce piersiowej klopoty z oddychaniem zle widze jakby przez mgle... a psychiczne to ciagle sie boje wyjsc na dwor bo mysle ze po drodze umre. boje sie isc spac bo wydaje mi sie ze sie udusze w nocy. boje sie ze trace rozum czy to napewno nerwuczy czy powazna choroba czy ja wariuje ? z gory dziekuje mam 26 lat

Gratuluję decyzji o podjęciu psychoterapii. Objawy, jakie Ci towarzyszą są nerwicowe. Być może nasila je wizja psychoterapii. Większość pacjentów odczuwa stres, dyskomfort przed pierwsza wizytą, także przed kolejnymi. Wszyscy mają opory przed otworzeniem się. Ale gdy nawiążesz relację z terapeutą, Twój stan będzie się polepszał. Życzę cierpliwości i odwagi. Pozdrawiam.

Witam Panią. W Pani opisie jest kilka informacji, które zwracają moją uwagę. Po pierwsze długi okres (6 lat) "chorowania". Napisała Pani też o tym, że za dwa tygodnie rozpoczyna psychoterapię. Jeśli do tej pory leczenie odbywało się drogą farmakologiczną to nie mogło być skuteczne. Mam nadzieję, że diagnozę postawił lekarz psychiatra. Zdarza się, że objawy, które Pani opisała wynikają z pojedynczego zdarzenia lub kilku o charakterze traumatycznym. Nie mam zamiaru podważać diagnozy, zwłaszcza jeśli była postawiona przez specjalistę. Jeśli jednak cierpi Pani na objawy stresu pourazowego to terapia w kierunku nerwicy może być nieskuteczna. Pozwalam sobie na taki komentarz z powodu czasu trwania Pani objawów i braku poprawy. Proszę o swoich spostrzeżeniach, odczuciach informować osoby prowadzące Pani psychoterapię. Korzystając z niej będzie Pani mogła monitorować swój stan. Dlatego proszę z niej skorzystać. Pozdrawiam Panią.