Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica lękowa i kłucie w górnej części piersi

Nerwica lękowa... od 4 tygodni dręczy mnie dziwne kłucia w górnej lewej piersi bardzo się stresowałam ogolnie od ładnych kilku lat żyje w stresie dużo biorę do głowy i wszystkim się przejmuje . Od tygodnia często odczuwał dziwne szynkie bicie w klatce piersiowej byłam w szpitalu bo bardzo się przestraszyłam lekarz powiedziala ze stwierdza u mnie kolatania serca i ze mam nerwice lekowa . Bardzo się tym boje a bardziej tymi kolataniami serca czy mam się martwić tym jest to groźne ??
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Kołatanie serca

Dzień dobry Pani!
Zazwyczaj gdy lekarz wykluczy podłoże somatyczne objawów i diagnozuje nerwicę, kieruje pacjenta do dalszego leczenia u psychiatry bądź psychologa. Czy tak było i w Pani przypadku? To, że w dalszym ciągu zmaga się Pani z objawami jak kołatanie serca prawdopodobnie wynika z faktu, że nie podjęła Pani leczenia.
Proponuję jak najszybciej udać się do poradni i dać sobie pomóc.
Pozdrawiam serdecznie!

0

Witam,
lekarz wyraźnie wykluczył występowanie choroby o podłoży somatycznym. Objawy fizyczne, czyli kołatnie serca są efektem i wtórnie przyczyną przeżywanego przez Panią lęku. Warto skorzystać z konsultacji u lekarza psychiatry, który może przepisać leki wyciszające Pani objawy. Pomocne będzie też rozpoczęcie psychoterapii, która pomoże Pani w radzeniu sobie z przeżywanym lękiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy