Nerwica lękowa i kłucie w górnej części piersi

Nerwica lękowa... od 4 tygodni dręczy mnie dziwne kłucia w górnej lewej piersi bardzo się stresowałam ogolnie od ładnych kilku lat żyje w stresie dużo biorę do głowy i wszystkim się przejmuje . Od tygodnia często odczuwał dziwne szynkie bicie w klatce piersiowej byłam w szpitalu bo bardzo się przestraszyłam lekarz powiedziala ze stwierdza u mnie kolatania serca i ze mam nerwice lekowa . Bardzo się tym boje a bardziej tymi kolataniami serca czy mam się martwić tym jest to groźne ??

Dzień dobry Pani!
Zazwyczaj gdy lekarz wykluczy podłoże somatyczne objawów i diagnozuje nerwicę, kieruje pacjenta do dalszego leczenia u psychiatry bądź psychologa. Czy tak było i w Pani przypadku? To, że w dalszym ciągu zmaga się Pani z objawami jak kołatanie serca prawdopodobnie wynika z faktu, że nie podjęła Pani leczenia.
Proponuję jak najszybciej udać się do poradni i dać sobie pomóc.
Pozdrawiam serdecznie!

Witam,
lekarz wyraźnie wykluczył występowanie choroby o podłoży somatycznym. Objawy fizyczne, czyli kołatnie serca są efektem i wtórnie przyczyną przeżywanego przez Panią lęku. Warto skorzystać z konsultacji u lekarza psychiatry, który może przepisać leki wyciszające Pani objawy. Pomocne będzie też rozpoczęcie psychoterapii, która pomoże Pani w radzeniu sobie z przeżywanym lękiem.