Nerwica lękowa i myśli o zabiciu bliskich

witam, czy nerwica lękowa i pojawiące się myśli o zabiciu bliskich mogą ustąpić same?z wiekiem?czy małżenstwo z taką osoba z góry jest przekreślone?czy osoby z otocznia powinny sie tych myśli bać?czy istnieje realne zagrożenie życia bliskich?w jaki sposób nalezy reagować gdy bliska osoba ni radzi sobie z takimi myslami?proszę o pilną i wyczerpującą odpowiedz .Z góry dziękuje

Witam,
zazwyczaj takie objawy nie ustępują same, konieczne jest wdrożenie leczenia. Trudno prognozować, czy istnieje realne zagrożenie. Proszę namawiać bliską osobę do udania się do poradni zdrowia psychicznego. Małżeństwo z taką osobą nie jest przekreślone jednak ważne jest rozpoczęcie leczenia.
Pozdrawiam.