Nerwica lękowa i natręctw a zaburzenia równowagi i bolesność kręgosłupa

Witam,mam nerwicę lękową i natręctw,brałam jakiś czas parogen ale sama zrezygnowałam z jego stosowania.Mam zaburzenia równowagi,cały czas spiętą szyję ciągłe bóle kręgosłupa,czy to może być spowodowane nerwicą czy to mogą być jakieś inne przyczyny tych mich dolegliwości,nie potrafię już normalnie funkcjonować,jestem ciągle zmęczona,mam również chyba nerwicę ruchową jak mam dużo obowiązków, to nie mogę sobie poradzić a dopóki nie wykonam tego co mam zaplanowane to jestem niespokojna,proszę o radę

Dzień dobry,

Jak najbardziej objawy mogą mieć tło psychiczne, ale również somatyczne.
Przy zdiagnozowanych zaburzeniach lękowych "powinna" Pani podjąć się ich leczenia - gdzie podstawową metodą jest PSYCHOTERAPIA; a jednocześnie nie lekceważyć dolegliwości somatycznych /konsultacja, leczenie u lekarza POZ/.