Nerwica lękowa i natrętne myśli o krzywdzeniu innych

od lat mam zdiagnozowaną nerwice lekową.Od 0,5 roku pojawily się natrętne myśli ,ze krzywdze innych(zabijam,uderzam)mimo ,ze przerazliwie boję sie śmierci.Zastanawiam się czy to coś poważnego.czasem obawiam sie ,ze jestem psychopatką,że kiedyś moje myśli sie zrealizują.Lekarz powiedzial mi ,ze byc moze to wszystko zniknie po ciąży.Czy są na to realne szanse?jak sobie z tym radzić na co dzien?Najbardziej boje sie utraty bliskich i nie rozumiem skad te ekstermalne mysli

Zdarza się tak, że natrętne myśli, których nie chcemy pojawiają się, kiedy odczuwamy silne napięcie i emocje, których nie wyrażamy. Często zdarza się tak, że tłumiona złość, do wyrażania której nie dajemy sobie prawa, wraca do nas w postaci lęków bądź objawów somatycznych. Być może tak jest w Pani przypadku, że z powodu dodatkowego napięcia, np. spowodowanego ciążą i zmianami, jakie czekają Panią po narodzinach dziecka, objawy nerwicy nasiliły się. Nie wiem, czy Pani jest od opieką psychologa/ psychoterapeuty. Jezeli tak, to zachęcam, żeby z nim o tym, co się dzieje, Pani porozmawiała. Jeżeli nie, to zachęcam do skorzystania z takiej pomocy.

Mgr Agata Hensoldt-Jankowska

Myślę, że powinna Pani podjąć psychoterapię.Myśli o krzywdzeniu innych nie są objawem psychopatii, a raczej tłumionymi uczuciami. Nie sądzę by lekarstwem na Pani problemy miała być ciąża.