Nerwica lękowa i ryzyko nawrotu po odstawieniu leków

Witam leczę się na nerwicę lekową w maju minął rok. Brałam seronil 10 mg cały rok psychoterapii. Było dobrze , zaczełam odstawiać lek, najpierw brałam co drugi dzień, potem pół co drugi dzień.14 maja ostatnia dawkę. Minęło 20 dni i zaczynam czuć się gorzej, wracają objawy som. zawroty głowy, zmęczenie inne, psychiczne przygnebienie . Co robić aby objawy nie rozkręciły sie na dobre a cały mój postęp nie cofną? Zaznaczę że kończę już psychoterapie ostatnie spotkanie było miesiąc temu.

Dzień dobry,

Obecne objawy mogą mieć różną genezę i trudno określić - nie znając Pani historii leczenia - czego są objawem. W Pani sytuacji pozostaje się obserwować.
Jeżeli po okresie 3 - 6 miesięcy objawy będą nadal się utrzymywać, to proszę udać się na konsultacje do swojego lekarza/psychoterapeuty.

Witam Panią!
Zaburzenia lękowe mają zazwyczaj charakter nawracający i prawdopodobnie właśnie doświadcza Pani takiego nawrotu choroby. W jakim nurcie prowadzona jest psychoterapia, w której Pani uczestniczy? W przypadku nerwicy lękowej zalecana jest farmakologia w połączeniu z terapią poznawczo-behawioralną, co daje najlepsze efekty leczenia. Podczas psychoterapii wyjaśniane jest źródło i geneza lęków, pacjent uczy się także sposobów radzenia sobie w chorobie, co zmniejsza ryzyko nawrotu w przyszłości. Zachęcam Panią do konsultacji i podjęcia terapii u psychoterapeuty, który pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie!