Nerwica lękowa i stosowanie różnych leków

witam,choruje na nerwice lękową ,jak wiadomo leki przeciwdepresyjne działają nie na wszystki obiawy które mam więc czesto sie stosuje więcej niz jeden lek aby zmniejszyc inne objawy,biore faksolet,pomaga ale biore tez anafranil ktory zbyt kotko biore ,moze mi ktos wyjasnic ktory lek dziala przy tej chorobie na lepszy humor,nie wiem tak naprawde czego mam sie spodziewac po anafranil ?

Proszę przedyskutować z Psychiatrą leczącym, należy uwzglednić stan ogólny, wyniki badań, inne schorzenia, serce, ciśnienie etc...
Ważna ocena sytuacji życiowej, powodów leku i stresu...
Każdemu Lekarzowi podawać pełną listę zażywanych leków !
Pomocna może okazać się też psychoterapia
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę pamiętać, że podstawową metodą leczenia zab. lękowych pozostaje psychoterapia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.