Nerwica lękowa po śmierci bliskiej osoby

Witam. Choruje od 5 miesięcy na nerwicę lękową. Ujawniła się miesiąc po śmierci mamy, było to dla mnie traumatyczne i bardzo bolesne. Od razu poszłam na terapię, przyjmuję Pramolan 2x dziennie. Mój największy problem to drżenie i wysoce odczuwalny puls. Bije z tyłu głowy, na języku aż cała 'podskakuje'. Chcę zapytać czego objawem jest ten puls, przeciążenia organizmu? Czy puls ustanie i kiedy? Boję się, że to nie minie...

Objawy nerwicy mogą przyjmować obraz odczuć z ciała. W tym sensie odczuwane przez Panią tętno może być objawem lękowym. Zachęcam do pracy nad tym w procesie psychoterapii.

Utrata bliskiej osoby jest w trójce najbardziej stresujących wydarzeń życiowych. Objawy żałoby trwają do roku. Te, które opisujesz są typowe dla zaburzeń lękowych. Gdy blokujesz emocje, znajdują ujście poprzez ciało. Daj sobie czas na przeżycie żałoby. Otwarcie opowiedz terapeucie o wszystkich męczących objawach.