Nerwica lękowa przy niedoczynności tarczycy

Od pewnego czasu gdy wchodze do sklepu mam wrazenie ze sie przewroce robi mi sie slabo boje sie ze umre,nawet jak ide ulica mam takie wrazenie czesto jest mi slabo poca mi sie rece serce mi bije mocno w glowie jakby cisnienie pulsowalo mam 30 lat wiem ze mam nerwice bylam u lekarza kazal mi pozytywnie myslec mysle ze chcial cos powiedziec czy to mozliwe ze mam nerwice lekowa dodam ze mam niedoczynnosc tarczycy ale lekarz uwaza ze to nie jest przyczyna,jak mam zyc boje sie wyjsc z domu

Podobne objawy mogą pojawić się w przypadku problemów z tarczycą, ale przy NADCZYNNOŚCI, a nie niedoczynności.

Proponuję Pani przeczytać książkę "Lęk i fobia" Edmunda Bourne - tam dowie się Pani bardzo dużo o problemach z lękiem i nerwicach.

Bardzo dobrze byłoby też skorzystać z pomocy psychoterapeuty. W takich przypadkach szczególnie dobrze sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam!