Nerwica lękowo-depresyjna, napady paniki, uczucie duszenia

witam mam nerwicę lękowo depresyjną napady paniki w postaci uczucia duszenia się pochrząkiwanie ciągłe i drżenie mięśni oraz szybki oddech dopadają mnie w pracy czasem jestem tym tak bardzo zmęczona że boję się o siebie. Jak radzić sobie z tymi napadami proszę o pomoc nie mam siły się kamuflować to tak męczy biorę leki m.in hydroxyzinum ale nie widzę specjalnej reakcji w domu czy poza pracą nie mam takich zachowań proszę o radę co robić

Witam,

Hydroksyzyna to bardzo słaby lek przeciwlękowy i uspokajający, kiedy objawy są silniejsze i powodują dysfunkcję w konkretnych sytuacjach, wskazane jest odpowiednie leczenie farmakologiczne lub psychoterapia. W leczeniu zaburzeń lękowych, nerwicowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
Pozdrawiam serdecznie