Nerwica lękowo-depresyjna oraz bóle głowy i serca

Witam stwierdzono u mnie nerwice lekowo depresyjna jestem bardzo slaba a che z tym walczyc co mam robic?co jesc jak cwiczyc jak radzic sb z lekiem i tymi bolami glowy serca itd?mam dwoje dzieci musze byc aktywna jak poprawic mam sb nastroj?pomozcie...

Pomóc Pani może regularna psychoterapia połączona z treningami relaksacyjnymi, dzięki czemu obniży się poziom odczuwanego lęku, poprawi nastrój i będzie Pani miała więcej sił do radzenia sobie z codziennością. Warto pamiętać, że to, co czuje Pani w ciele (bóle głowy i serca) są ściśle powiązane z emocjami - stąd wynika wysoka skuteczność pracy terapeutycznej w nerwicach.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Binder

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, skuteczną formą pomocy dla Pani będzie psychoterapia połączona z psychoedukacją. Dzięki temu nauczy się Pani jak radzić sobie z lękiem, regulować swoje emocje, relaksować się, a także zrozumie Pani mechanizmy powstawania lęku. Odzyskując równowagę psychiczną, nabierze Pani także motywacji do działania i pokonywania codziennych trudności.
Pozdrawiam
M.Prus