Nerwica lękowo-paniczna u 39-letniej kobiety

Witam.Ja mam nerwice lekowa od kilkunastu lat,która mimo brania odpowiednich leków przepisywanych przez lekarzy o specjalności psychiatria oraz lekarz rodzinny.Ja mam pewien uraz z dzieciństwa i on pozostał mi w sercu,głowie z oczach,to nie było łatwe przeżycie,kiedy mój ojciec chciał odejść od mojej mamy,iż zakochał się w innej Pani. Tam spędzał noce i dnie z nia i jej dziećmi,które nazywały go wójkiem,tatuskiem.Dzisaj mam 39 lat i ze mną tkwi nerwica lękowa paniczna.Jak z tym życ.Pozdr.Ewelina

Dzień dobry,

A czy któryś z lekarzy zaproponował Pani podjęcie psychoterapii ?
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic /NFZ/ lub prywatnie . W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Leki są wspomagającą forma leczenia przy nerwicy. Pomagają poradzić sobie jedynie z objawami, a nie przyczynami zaburzeń. Dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem i podjęcia psychoterapii (która pomoże dotrzeć i poradzić sobie z emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami trudności).

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam

Witam Panią,
Leki łagodzą objawy ale nie rozwiązuję problemu. Myślę że potrzebna jest psychoterapia, żeby mogła Pani w bezpiecznych warunkach - poprzez rozmowę z wykwalifikowaną osobą -zrozumieć co się kryje za objawami. Na podstawie tego co Pani pisze można przypuszczać, że te doświadczenia z dzieciństwa mają negatywny wpływ na Pani dorosłe życie. Z pomocą psychoterapeuty może Pani ten wpływ ograniczyć. Nie musi Pani żyć z nerwicą. Może się Pani z niej leczyć.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska