Nerwica, nadwaga a oddychanie

witam prosze o pomoc dzisiaj w nocy mialam wrazenie jak bym nie umiala oddychac jak by mi brakowalo tchu to powtarzalo sie co 5 sekund a trwalo w sumie pol godziny potem spokojnie zasnelam juz kiedys takie cos mialam choruje na tarczyce i nerwice cisnienie bylam u lekarza mialam robione EKG i wszystko dobrze wyniki tarczycy tez ok jestem otyla ale funkjonuje normalnie ruszam sie a ruch nie sprawia mi problemow bardzo zel wplywa na mnie zmiana pogody odczuwam to bardzo

Witam,

stan, który Pani przeżyła mógł mieć podłoże nerwicowe. Warto by było poradzić sobie z takimi sytuacjami w gabinecie psychoterapeutycznym. Specjalista pomoże przyjrzeć się trudności i rozwiązać ją korzystnie dla Pani.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Być może te objawy były objawem nerwicy. Jeżeli nie dostrzega Pani nieprawidłowości w wynikach badań, proszę poszukać dobrego specjalisty w swojej okolicy i popracować z psychologiem/psychoterapeutą, aby poprawić jakość swojego życia.
Pozdrawiam
M.Prus

Dzień dobry,

A czy podjęła się Pani leczenia nerwicy ?
Jeżeli nie - to podstawową metodą pozostaje psychoterapia, którą może Pani podjąć np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Bezdech senny - często występuje wraz z otyłością; pozostaje Pani zgłosić się do lekarza POZ.