Nerwica natręctw a leki ziołowe

czy są jakieś leki farmakologiczne lub ziołowe które moge stosować przy natręctwach. czy to są leki z hormonami? czy dadzą jakiś skutek ? Bardzo proszę o odpowiedź Robert

W przypadku nerwicy natręctw (obecnie - zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne) stosuje się leki serotoninergiczne, najczęściej z grupy SSRI. Nie wpływają one na układ hormonalny, a przepisuje je lekarz psychiatra po dokładnym badaniu i ustaleniu rozpoznania oraz wskazań.