Nerwica natręctw a możliwość zachorowania na chorobę psychiczną

Witam co robic mam stwierdzona nerwice natrect i lekowa biore setaloft i wszystko bylo tak poprawione a teraz od kilku dni mega rozproszone mysli nie moge sie skupic na pozytywnej mysli ze to tylko nerwica ciagly smutek do tego jedynie mysli ze rozwija sie we mnie choroba psychiczna dzis nawet uslyszlaam cos czego nie bylo jakbym sie przeslyszala a nikt nic nie mowil co sie dzieje ? czy moge zachororwac na chorobe psychiczna przy nerwicy czy to sie wie ???

Dzień dobry,

To czego Pani obecnie doświadcza jak najbardziej mieści się w obrazie zaburzeń nerwicowych. Proszę również rozważyć podjęcie psychoterapii, np.: w IPiN / Ośr. Rasztów.

Witam,

obawy, o których Pani wspomina mogą być kolejnym objawem nerwicy (dręczące myśli, że to chorob psychiczna). Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii, skoncentrowanej na usuwaniu nie tylko objawów, ale takze źródeł zaburzeń lękowych. Pozdrawiam

Ja również gorąco zachęcam Panią do podjecia psychoterapii. Najlepsza w tym wypadku będzie terapia poznawczo-behawioralna (CBT). Tutaj znajdzie Pani listę licencjonowanych terapeutów: http://www.pttpb.pl/licencjonowani-terapeuci
Dla wyjaśnienia: zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD, nerwica) to już jest zaburzenie psychiczne. Najprawdopodobniej pojawił się u Pani nowy lęk związany z Pani OCD, a nie objawy innego zaburzenia. Zachęcam do jak najszybszego podjęcia psychoterapii CBT, jest to podejście o udowodnionej skuteczności.