Nerwica natręctw i masturbacja

Witam! Chodzę do 3 klasy gimnazjum. Niedługo skończę 16 lat. Mam poważny problem. Bardzo dziwnie się zachowuję z zewnątrz. Już opisuję mój problem. Otóż jak sobie pomyślę coś złego, np. że moim rodzicom się coś stanie, to muszę się wrócić na to miejsce, w którym sobie to pomyślałem. Jest to bardzo nietypowy problem. Nic nie mogę zrobić. Mam również problemy z masturbacją i pornografią. Np. wczoraj pomyślałem sobie po masturbacji o pewnej marce samochodu. I teraz jak pomyślę o tym samochodzie, kojarzy mi się z masturbacją. Wiem, że mój przypadek jest bardzo dziwny, ale nie wiedziałem co mam robić, dlatego się tu zgłosiłem. Wszystko mi się kojarzy z masturbacją.

W dodatku mam złe myśli o Bogu i Maryi. Dodam, iż jestem wierzący i praktykujący. W ostatnim roku bardzo często chodziłem do spowiedzi. Np. chcę coś kupić w Internecie to nie mogę, bo boję się, że będzie mi to coś, co kupię przypominało, co akurat mi przyszło do głowy - masturbację lub że coś złego stanie się moim rodzicom. Mam jeszcze myśli typu uderzający samolot w World Trade Center. Boję się myśleć o katastrofach samolotowych. Te wszystkie myśli powodują, że w ciągu 12 godzin często myślę o masturbacji. Tak jak wczoraj pomyślałem o pewnej marce samochodu i cały czas mi się przypomina masturbacja. A najgorsze jest to, że akurat mam taki samochód. Dziś jadę do miasta i będę chciał sobie coś kupić, ale to będzie mi przypominało masturbację. To jest chore. Jak również wracanie, np. kilka razy otwieram stronę internetową otwieram zamykam otwieram zamykam, bo akurat pomyślałem sobie coś związane z poszczególnych myśli. Ale jak przy ludziach się wracam, to jest dopiero niezrozumiałe. Co oni sobie o mnie pomyślą? Wykonuję jedną czynność kilka razy, bo akurat coś złego sobie pomyślałem. Jak mam doła, kusi mnie masturbacja i pornografia. Wszystko co zrobię nie tak, kusi mnie do masturbacji. Nawet jak gram w gry sportowe, to również mnie kusi. Mam nadzieję, że Pan/Pani mi pomoże, bo z tym się ciężko żyję. Pozdrawiam.

P.S. Dodam również, że chcę zostać piłkarzem i mam na myśli to, że mi się może nie udać, to muszę się wrócić na to miejsce, gdzie sobie to pomyślałem, bo boję się, że tak stanie.

Witam Cię serdecznie!

Opisany problem wydaje się być bardzo poważnym i niestety zaawansowanym. Obawiam się, że nie obejdzie się tutaj bez bezpośredniej konsultacji z psychologiem oraz podjęcia terapii. Podjęcie takich kroków jest niezwykle ważne po to byś mógł ustabilizować swoje funkcjonowanie.

Obecnie Twoje życie jest całkowicie rozchwiane, wszystkie Twoje myśli wiążą się z kwestiami związanymi z masturbacją. Jesteś w młodym wieku, dojrzewasz – zarówno psychicznie jak i fizycznie – a zjawisko masturbacji w tym okresie jest naturalną fazą rozwoju psychoseksualnego. Zdaje się jednak, że z pewnych przyczyn nie możesz bądź nie chcesz zaakceptować tego faktu, co z kolei może budzić poczucie winy a w konsekwencji być przyczyna pojawiania się tych natrętnych myśli, które Ci towarzyszą. Taka geneza Twoich problemów jest jednak jedną z opcji i niewątpliwie powinna być potwierdzona podczas wizyty u specjalisty – wywiad i obserwacja są podstawowymi narzędziami pracy psychologa a niestety w kontakcie internetowym nie są możliwe do zastosowania.

Sądzę, że można wyeliminować te natrętne myśli z Twojego życia lub przynajmniej mocno je ograniczyć, ale wymagać to będzie Twojego zaangażowania się w terapię. Najpierw musisz poznać mechanizm ich pojawiania się po to by następnie móc z nimi walczyć. Ale obawiam się, że tej walki nie wygrasz w pojedynkę, dlatego raz jeszcze zachęcam Cię byś skorzystał z pomocy psychologa – na początek może to być nawet psycholog bądź pedagog szkolny, do którego jako uczeń masz ułatwiony dostęp.

Pozdrawiam