Nerwica natręctw i napady lęku

Witam. Mam 19 lat i cierpię na nerwicę natręctw.. Właściwie od dziecka. Kiedyś objawiało się to tylko np. dotykaniem jakichś przedmiotów trzykrotnie albo tikami, które potrafię kontrolować, ale wykonuję je bo boję się, że jeśli ich nie zrobię to coś złego się stanie. Wiem, że to głupota.. Od pewnego czasu pojawiły się też napady lęku. Czy psychoterapia jest w stanie mi pomóc? Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, psychoterapia, być może w połączeniu z farmakoterapią, przynosi najlepsze długotrwałe efekty w leczeniu nerwic. Zachęcam do rozpoczęcia od diagnozy u psychologa - psychoterapeuty (to ok 2 - 5 spotkań), który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam.Oczywiście że psychoterapia jest najlepszym rozwiązaniem przy nerwicy natręctw a objawy o których przeczytalam wskazują właśnie na nerwicę natręctw.Proszę pamiętać aby psychoterapeuta był wykwalifikowany (całościowy kurs PTP lub certyfikat PTP)