Nerwica natręctw i stres

Mam problem z nerwica natrectw, ale dokładnie z bólami brzucha. Musze wykonywać kompulsywne czynności bo jak ich nie wykonam to bedzie mnie bolał brzuch, a gdy próbuje nie wykonywać to ból się pojawia, poniewaz sie stresuje. co ma robic, nie mam juz sil..

Witaj,
W takiej sytuacji polecam psychoterapię.
Zahamowanie kompulsywnych zachowań, dla dobrego terapeuty nie jest trudne.
Umiejętność radzenia sobie ze stresem również można nabyć poprzez właściwą psychoterapię, której zadaniem jest odkrycie przed pacjentem, że: " Prawdziwa odkrywcza podróż , to nie zobaczenie nowych światów, lecz zmiana spojrzenia na stare" ( M. Proust)
Pozdrawiam
Dorota Kotarska