Nerwica przejawiająca się lękiem uogólnionym

Witam, cierpię na nerwicę która obecnie przejawia się lękiem uogólnionym. Z powodu zespołu jelita drażliwego biorę już pół roku antydepresanty. Pomogły mi w wielu aspektach życia, ale lęki pozostały. Od dwóch miesięcy chodzę na psychoterapię. Lęk powoduje u mnie przewlekłe zmęczenie, a stresu mam dużo - praca, studia zaoczne.. Czy aby zmniejszyć zmęczenie i pokonać lęk mogłabym lub powinnam brać leki na nerwicę? Na terapii pokonuję lęki ale wciąż jest lęk uogólniony.

Witam. Bardzo dobrze, że poszła Pani do psychoterapeuty, musi Pani również wiedzieć, że 2 miesiące terapii to jeszcze bardzo krótko, dopiero się poznajecie. Skoro Pani bierze leki przeciwdepresyjne to rozumiem, że dostała je Pani od lekarza psychiatry (takie leki powinien przepisywać psychiatra, nie lekarz rodzinny). Jeśli tak jest powinna Pani z nim porozmawiać, czy nie ma potrzeby zmiany leków lub ich dawki, ponieważ nadal ma Pani objawy. Jeżeli będzie jakaś zmiana w lekach proszę również powiadomić o tym swojego terapeutę. Najważniejsze, że Pani rozpoczęła leczenie. Małgorzata Danielewicz

Dzień dobry!

Bardzo często, obok psychoterapii, warto rozważyć przyjmowanie leków, farmakoterapię stanów lękowych. Proszę osobiście skonsultować się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!

Witam. Tę kwestię najlepiej będzie omówić z Pani psychoterapeutą i Pani psychiatrą. Psychoterapia (o ile będzie to terapia długoterminowa) ma duże szanse pomóc również w zakresie lęku uogólnionego. Nie jest rozsądne, aby ktoś, kto dobrze Pani nie zna [jakiś specjalista z internetu :) ], wtrącał się w Pani leczenie, skoro co tydzień widzi się Pani z psychoterapeutą, który dobrze Panią zna. Pozdrawiam