Nerwica, senność i silne bóle głowy a wysoki poziom cholesterolu

Witam od jakiegoś dłuższego czasu złe się czuje nerwica, senność bardzo silne bóle głowy .Robiłam badania wyszedł jedynie wysoki cholesterol O czym to możne świadczyć .Dostalam leki na obniżenie cholesterolu . Po których jakby jestem spokojniejsza. Odkąd nie biorę leków wszystko jakby wróciło Ale jestem zaniepokojona tym ciągłym stresem nerwami,napadami złości. Czy to ma jakiś związek z wysokim cholesterolem. Bardzo proszę o jakąś pomoc wskazówkę .

Takie objawy , jakie pani podaje z podwyższonym poziomem cholesterolu nie mają raczej wiele wspólnego ,ale moga byc objawem np. zmian w poziomach hormonow tarczycy, przy niedoczynności tarczycy bywa podwyższony poziom cholesterolu - taki widze ewentualny związek

Witam Panią, można mieć wysoki cholesterol i jednocześnie zaburzenia nerwicowe. Jeżeli niepokoi się Pani swoją labilnością emocjonalną, jest Pani wciąż zestresowana, napięta, doświadcza Pani ciągłej złości, ma Pani bóle głowy, zaburzenia snu to Powinna Pani zasięgnąć porady psychologa lub psychiatry. Może to objawy depresji, która z kolei może być reakcją na jakąś trudną sytuację zewnętrzną. Może wydarzyło się ostatnio coś nieprzychylnego w Pani życiu osobistym lub zawodowym? Nie warto czekać, bo jak mamy do czynienia z zaburzeniami lękowo-nerwicowymi lub depresją to raczej same nie ustąpią. Pozdrawiam