Nerwica serca i częstoskurcze

Witam, Mam pewien nietypowy problem. Wydaje się to dziwne, ale podczas np. rozmowy ze znajomymi, kiedy sporo się śmieje i dużo mówię, po jakimś czasie robi mi się bardzo słabo, zaczynam "czuć serce" i nogi robią mi się z waty. Ogólnie mam stwierdzoną nerwice serca. Na echu robiony rok temu wyszło parę przypadłości takich jak płatki skłonne do wypadania, czy też częstoskurcze. Jednak kardiolog stwierdził, że nie mam nic poważnego.Dlaczego od samej rozmowy i śmiania się robi mi się słabo?

Nie istnieje "nerwica serca" ani "nerwica żołądka" ani nerwica innych narządów. Nerwica jest chorobą emocji, przejawy lęku, który jest podstawowym objawem mogą wyrażać się poprzez objawy somatyczne, np. osłabienie, bicie serca, różne bóle, drętwienia itp.
Należy więc dociec czy przypadkiem objawy, o których Pan pisze nie są wynikiem kłopotów z relacjami międzyludzkimi, albo u ich podłoża leży inny nieuświadomiony lęk. Można ustalić przyczynę w trakcie psychoterapii, do której zachęcam.