Nerwica u 23-latki i i lęki przez śmiercią

Witam, mam 23 lata stwierdzono u mnie Nerwice z którą się zmagam już pół roku. Zaczęło się od bólu w klatce piersiowej, mdłości, lęk przed śmiercią. Nie mogłam sypiać w nocy... 2 razy rodzina wzywała pogotowie, bo miałam swoje ataki- duszność, kołatanie serca, drętwienie rąk, twarzy. Byłam już kilka razy u lekarza , przepisał mi krople uspakajające , które nic nie pomagają... już nie wiem co mam robić :( Jestem matką dwójki dzieci boję się , że w każdej chwili może mi się coś stać.

Witam,
w związku z doświadczanymi przez Panią objawami warto byłoby zgłosić się do lekarza psychiatry (z Pani wypowiedzi nie wynika u jakiego lekarza była Pani konsultowana), który może przepisać stosowne leki. Polecam również skorzystanie z pomocy psychoterapeuty. Zaburzenia lękowe (nerwica) podlegają leczeniu pod wpływem takich oddziaływań (więcej o takich zaburzeniach może poczytać Pani na naszym blogu http://poznacsiebie.pl). Specjalistyczną pomoc można uzyskać zarówno w ramach refundacji NFZ (wówczas powinna się Pani zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Witam,
Opisane przez Panią objawy wskazują na nerwicę lękową o dużym nasileniu. W leczeniu nerwicy powinno się łączyć farmakoterapię z praca psychoterapeutyczną. Zachęcam do kontaktu z terapeutą. Nerwica powoduje silny dyskomfort jednak właściwe jej leczenie daje bardzo dobre rezultaty i poprawia znacząco komfort życia.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, czasem stosuje się wspierajaco farmakoterapię. Stąd, jak najbardziej namawiam na konsultacje u lekarza psychiatry ORAZ psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą określić odpowiednie metody/formy leczenia Pani.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.

W Poradniach Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ pracują psychologowie, psychoterapeuci jak i lekarze psychiatrzy. To właśnie my pomagamy w tego typu trudnościach. Proszę zgłosić się najpierw do psychologa, opowiedzieć szczegółowo o swoich kłopotach i rozpocząć terapię. Równolegle w celu szybkiego zniwelowania objawów o których Pani pisze, może Pani także skorzystać z wizyty u lekarza psychiatry, który prawdopodobnie przepisze właściwe dla Pani leki. A na razie proszę postarać się zachować spokój.
Ma Pani jeszcze realne szanse na realizowanie swoich planów, które będą wypływać z Pani i będą dawały Pani radość. I jeszcze jedno - prawdziwa siła nie oznacza, że zawsze musi sobie Pani dać radę i udowodnić, że potrafi. Prawdziwa siła to stan wewnętrznego spokoju i mocy, która pozwala realizować to, co postanawiamy.

Spokoju i wewnętrznej mocy Pani życzę!

Z pozdrowieniami,
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl