Nerwica u 31-latka a masturbacja

Witam.Jestem 31-letnim mężczyzną, od 15 roku życia zaspokajam swoje potrzeby seksualne poprzez masturbację. 2 lata temu nagle przestałem odczuwać orgazm, pojawił się niewielki dyskomfort / ból podczas wytrysku. Badania zlecone przez urologów nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Czy wieloletnia masturbacja może doprowadzić do utraty odczuwania przyjemności? Nigdy nie byłem w żadnym związku. Fizycznie jestem zdrowy, ale od wielu lat leczę się na nerwicę.

Dzień dobry,

A na czym polega leczenie nerwicy ?
Jeżeli nie jest to psychoterapia, to warto rozważyć taką metodę leczenia - która jest podstawową w przypadku nerwicy.
W internecie może Pan znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.