Nerwica wegetatywna a terapia

mam nerwice wegetatywna mówia ze terapia pomoze ale w czym?pogaduszki o histori zycia nic nie zmieni przeszlosci a ataki i tak sie pojawiaja i tak nawet jak wiem skad sie biora to nic mi po tym panowanie nad tym nie skuteczne od 10 lat medytacja techniki oddychania 5 procent pomaga ale nie wyleczy kazdy psycholog powie ze terapia pomoze w braniu kasy z kieszeni a i tak nie wyleczy wiec co? co wyleczy?dobre rady to sciema od pogaduszek sa znajomi i za free. leki troche wyciszaja ale i tak slabo

Witam serdecznie,

Rozumiem, że jest Pan sfrustrowany, gdy od tylu lat trudno znaleźć Panu ulgę w swoich dolegliwościach. Z mojego wieloletniego doświadczenia pracy na oddziale leczenia zaburzeń nerwicowych wynika, że w leczeniu tych problemów skuteczna jest terapia poznawczo-behawioralna. Czy próbował Pan tej formy terapii? Nie polega ona na pogaduszkach o historii życia, raczej skupia się na objawach, które pojawiają się tu i teraz. Polecam Panu zajrzeć do książki "Umysł ponad nastrojem" Ch. Padesky – tam znajdzie Pan informacje o tym, na czym polega ten rodzaj terapii, jak również wskazówki do samodzielnej pracy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Marta Dziekanowska