Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica wegetatywna czy ucisk głowy?

Prosze o pomoc w moich wynikach dotychczasowych nic nie wykryto,kew,tarczyca,usg brzucha,echo serca,bylam nawet u neurologa bo mam uciski tylu glowy.Kardiolog tez nic zlego nie widzi.Nawet jak zazywalam metocard to mialam uciski glowy,zle sie czulam.Lekarze mowia ze to nerwica wegetatywna,mam teraz skoki cisnienia kolatania serca,Jak odroznic cisnienie od nerwicy
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Skoro lekarze nie stwierdzają fizycznego podłoża Pani objawów to bardzo prawdopodobne że to nerwica. Warto więc zastanowić się czy Pani objawy nie mają związku z sytuacjami związanymi ze stresem, jakimiś trudnymi sytuacjami. Wskazana byłaby konsultacja psychologiczna i wywiad w kierunku określenia przyczyny psychogennej Pani objawów. Wtedy można zastanowić się nad podjęciem właściwej terapii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy