Nerwica z epizodami spadków nastroju

Cierpię na nerwicę z epizodami spadku nastroju w znacznym stopniu.Chciałabym wiedzieć,dlaczego izoluję się od ludzi?Nie mam motywacji?Kiedyś byłąm szaloną,radosną,wesołą duszą towarzystwa,a teraz-choć mam ochotę coś robić,aktywnie żyć,spotkać się z kimś,uprawiać sport,to pozostaje to tylko w sferze chęci(nawet nie jest to silne pragnienie,nie odczuwam emocji,pracuję nad tym w terapii)?Szybko tracę "zapał",całymi dniami jestem w domu,przed kompem.Nie załatwiam nawet ważnych i korzystnych spraw.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Typowymi objawami w depresji są spadek nastroju, brak motywacji i plytkosc emocjonalna. Dlatego w terapii depresji pracuje sie duzo behawioralnie planuje sie przyjemnosci itp. az odzyska Pani swoje emocje i zacznie je na nowo odczuwac.
Oprocz tego warto popracowac nad przyczyna depresji, Ten czynnik nieprzepracowany moze powodowac, ze Pani z tej depresji nie bedzie mogla wyjsć.
Pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Dzień dobry,
najlepszym pomysłem będzie omówienie tych niepokojących objawów ze swoim psychoterapeutą.
Pozdrawiam

Dzień dobry, pisze pani, że pracuje w terapii - skoro tak zachęcam do omówienia tego z psychoterapeutą jak również faktu, że szuka pani dodatkowego wsparcia np. na tym forum u innych specjalistów, to ważny wątek do omówienia. Pozdrawiam.

Kto postawił rozpoznanie nerwicy ze sadkami nastroju?
Proszę udać się na konsultację psychiatryczną. Specjalista oceni nasilenie Pani objawów, postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie. W zależności od przyczyny może to być farmakoterapia, psychoterapia lub połączenie obu metod.

Skoro ktoś postawił Pani diagnozę, to czy jest Pani leczona? I w jaki sposób? Jeśli nie jest Pani obecnie leczona, to ja też polecam Pani terapię poznawczo-behawioralną.
Pozdrawiam!