Nerwica żołądka i jelit

jak poradzic sobie z nerwica zoladka i jelit jak normalnie funkcjonowac chodzic do pracy zajac sie dzieckiem kiedy ciagle czuje sie zle ! pomocy

W przypadku występowania dolegliwości gastrologicznych w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy nie są one spowodowane problemami somatycznymi. Minimalny wymóg w tym zakresie to badanie przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W przypadku wątpliwości konieczne bywają badania specjalistyczne. Dopiero po wykluczeniu takich przyczyn można przeprowadzić ocenę psychologiczną w kierunku nerwicy. Optymalnie polega to na pełnym badaniu psychiatrycznym, z oceną przebiegu i charakteru dolegliwości, obecności innych objawów i problemów psychicznych oraz wielu innych czynników, co pozwala na postawienie rozpoznanie, a następnie - zaproponowanie odpowiedniego leczenia. W grę wchodzą opcje farmakologiczne i/lub psychoterapia, stosownie do sytuacji klinicznej oraz możliwości i preferencji pacjenta. Bywa, że pacjent ma poczucie, iż jego problemy mają charakter nerwicowy i zgłasza się w pierwszej kolejności do psychiatry. Wówczas diagnostykę psychiatryczną i gastrologiczną można prowadzić równolegle.