Nerwica żołądka u 22-latki

Witam, mam 22 lata od 2 lat cierpię na tak zwaną nerwicę żołądkową. Każde wyjście do sklepu, do znajomych czy nawet na spacer powoduje, że gwałtownie mam ostry ból brzucha, a co za tym idzie biegunkę. Stres sprawia, że nie mogę normalnie funkcjonować. Chodziłam do psychologa, ale to nic nie dawało. Mam nietolerancję laktozy oraz hashimoto. Czy neurolog pomoże mi z moją przypadłością? Przez moje nerwy mam stany depresyjne oraz mogłabym ciągle siedzieć w domu. Pozdrawiam

Pyta Pani czy neurolog może pomóc w związku z opisanymi problemami - najlepiej jeżeli zapyta Pani o to neurologa.
Z pewnością to co Pani napisała na temat swojego stanu psychicznego, kwalifikuje się do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Z uwagi na to co Pani zaobserwowała - bóle brzucha i biegunki pojawiające się przy wyjściu z domu - można stwierdzić, że podłożem tych dolegliwości są czynniki emocjonalne, a zatem wskazana byłaby psychoterapia.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Z opisu objawów wynika, że ich podłożem są problemy emocjonalne związane z funkcjonowaniem psychicznym a nie fizycznym. Tak więc moim zdaniem konsultacja neurologiczna niewiele tu pomoże. Oczywiście jeżeli czuje Pani, że ma taką potrzebę, to proszę to zrobić. Natomiast problemy emocjonalne skutecznie rozwiązać może tylko psychoterapia. Pisze Pani, że spotkania z psychologiem nie pomogły. Może trzeba skorzystać z usług innego. Żeby rozwinęła się lecząca relacja terapeutyczna, potrzebne jest zaufanie i szczerość. Być może u poprzedniego specjalisty tego zabrakło. Dlatego proszę jeszcze raz zastanowić się nad podjęciem psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. W Pani sytuacji ważną osobą może być lekarz prowadzący, który bierze na siebie odpowiedzialność za postawienie diagnozy oraz za plan leczenia. To on może zlecić niezbędne badania, rozważać farmakoterapię jak również polecić Pani psychologa. Proszę spróbować się nie zrażać. To, że jeden kontakt ma Pani nieudany nie znaczy, że w Pani sytuacji pomoc psychologiczna nie będzie skuteczna. Myślę, że Pani sytuacja ze zdrowiem wymaga uporządkowania przez osobę prowadzącą Pani leczenie. Pozdrawiam Panią
www.piotrantoniak.pl