Nerwowe tiki polegające na ruszaniu brwiami

Witam. Od 14 roku życia (mam 18lat) mam problem z pewnym tikiem przez którego muszę ruszać brwiami, ruch wygląda na podnoszeniu i opuszczaniu brwi do oczu, czynność wykonuje co 10sekund jest to bardzo męczące, nie wiem co mam z tym zrobić nie jestem osobą, która się często stresuje, kto mi może pomóc? Pozdrawiam.

Witam, tiki dotyczące brwi jeśli mają podłoże nerwicowe należy leczyć przy pomocy regularnej psychoterapii indywidualnej, a także poprzez podnoszenie poziomu inteligencji emocjonalnej (wyrażanie na bieżąco emocji aby nie przybierała ona formy wyładowczej w postaci niekontrolowanego tiku), zachęcam do pracy nad sobą,
Pozdrawiam

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatra lub psychologiem. Tiki nerwowe są zaburzeniami na tle emocjonalnym, lekowym.. Najlepsza metoda poradzenia sobie jest praca nad sobą, swoimi emocjami, zachowaniami i metodami radzenia sobie z napięciem w psychoterapii.