Nerwowość 20-miesięcznego dziecka po szczepieniu

Witam . Jestem mama 20 miesięcznego szkraba. Mam problem gdyż od czasu przed ostatniego szczepienia mały stał się bardzo nerwowy. Płacze gdy pani doktor próbuje go zbadać , w nocy czesto budzi się z płaczem i krzykiem, bói się obcych a gdy zasypia to nie raz podskakuje. Dodam że kiedy były przerwy między wizytami u lekarza mały był normalnym dzieckiem znajomi brali go na ręce a on śmiało szedł do nich. Z czego to może wynikać że tak się dzieje tylko po szczepieniach jak mu pomóc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety możliwe, że jest to wynik strachu. Warto jednak udać się z dzieckiem do pediatry aby ten mógł wykonać bezpośrednie badanie.