Nerwowość i rozdrażnienie u 27-latki

Mam 27 lat w życiu swoim dość sporo przeszłam przykrych doświadczeń co bardzo mnie zmieniło mam problem ze snem chodzę ciągle nerwowa i rozdrazniona najgorsze w tym wszytkim jest to ze ze nie radzę sobie z tym boję się ze kiedyś nie zapanuje i stanie się komuś krzywda czego bym nie chciała . Kiedyś jako dziecko liczyłam się psyhiatrycznie z powodu nadpobudliwości ale w wieku 20lat po wylądowaniu w psychiatryku . Co robić aby uniknąć przykrych skutków moich nerwów. Dobija mnie to nie mam juz sił

Czy w dalszym ciągu jest Pani w kontakcie z lekarzem psychiatrą? Jeśli tak, to dobrze i warto do tego włączyć psychoterapię (przy najbliższej wizycie radzę pomówić na ten temat z lekarzem prowadzącym). Wspólnie z psychoterapeutą będzie miała Pani okazję zastanowić się nad rozwiązaniem trudności. Jeśli obecnie nie korzysta Pani ze wsparcia psychiatrycznego, to w pierwszej kolejności doradzam kontakt z lekarzem, byście zdecydowali jaki sposób pomocy będzie dla Pani na ten moment najodpowiedniejszy.

Nie bardzo rozumiem czy Pani ma 27 lat czy 38 tak jak w podpisie. Z Pani opisu swojego problemu wnioskuję, że jest Pani pobudzona oraz nie radzi sobie Pani z własnymi emocjami. Pyta Pani w jaki sposób zapobiec skutkom wyładowania trudnych dla Pani emocji.
Problem leży nie w zapobieganiu skutkom, lecz leczeniu przyczyn takiego stanu Pani systemu nerwowego.
Dlatego widzę konieczność konsultacji z lekarzem psychiatrą, który Panią zbada i zaordynuje właściwe leki, które pomogą Pani radzić sobie z emocjami.
Niezależnie od tego radziłbym podjąć psychoterapię w gabinecie specjalistycznym, indywidualną lub grupową.
Życzę spokoju i podjęcia właściwych decyzji.
Serdeczności
Edward Jakubowicz