Nerwowość i strach przed dorosłością u 18-latki

Od pewnego czasu bardzo się denerwuje. Bardzo wszystko przeżywam zmiany,jakieś wydarzenia itp. Boję się przyszłości, dorosłości, przeprowadzki z domu. Nie chcę się wyprowadzać.Myślę o tym codziennie, utrudnia to normalne funkcjonowanie. Mam też natrętne myśli, typu że jak czegoś nie zrobię, to np. ktoś umrze. Bardzo chciałabym przestać się denerwować. Nawet przy zwykłej rozmowie z innymi ludźmi jestem zdenerwowana. Często przełykam ślinę, pocę się, ściska mi w gardle, drżą ręce. Pozdrawiam.

Dzień dobry, nie pisze pani od jakiego czasu boryka się pani z tymi objawami, oraz czy musi się pani wyprowadzić z domu. Zachęcam do omówienia pani sytuacji z psychologiem. Pozdrawiam.