Nerwowość podczas próby rzucenia marihuany

Witam....Moj chlopak jest chyba uzalezniony od marichuany..Od 3 lat prawie codziennie popala to i chcialby w koncu to rzucic bo przez top nie uklada nam sie miedzy innymi w lozku...Od 3 dni nie pali ale zaczynam dostrzegac ze zaczyna byc nerwowy co odbija sie oczywiscie na mnie,..Jak moglabymmu pomoc..???

Witam Panią,
wychodzeniu z każdego nałogu towarzyszą liczne objawy odstawienne. Wspomniana przez Panią nerwowość to tylko jeden z nich, ale z pewnością bardzo dokuczliwy i wywołujący dyskomfort zarówno u osoby, która zdecydowała się wyjść z nałogu jak i w jej otoczeniu. Myślę, że ze swojej strony może Pani oczywiście wspierać podejmowane przez chłopaka wysiłki, ale jeśli abstynencja będzie bardzo trudna, to zachęcałabym do wizyty u specjalisty. Leczenie uzależnienia od marihuany zazwyczaj nie wymaga hospitalizacji, ale pomocna jest psychoterapia.
Pozdrawiam. Życzę wytrwałości.