Nerwowość, problemy z ciśnieniem, wypadanie włosów i nadmierna senność u 38-latki

Witam, Mam 38 lat i 4 dzieci. Pracuję w szkole. Stałam się nerwowa i przez to omal nie rozleciał się mój związek (ponad 6 mcy nie mieszkałam z mężem i najmłodszym dzieckiem, drugie małżeństwo). Czasem denerwuję się z byle powodu, a później bardzo tego żałuje. Parę miesięcy temu trafiłam do szpitala z powodu ciśnienia i serca. Dostałam lek hydroxyzinum, który sama odstawiłam. Wypadają mi włosy, wieczorem usypiam czasem nawet przed 21, nie mam libido. Co może być przyczyną takiego stanu?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Jak trenować pamięć?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Objawy, o których Pani wspomniała, mogą mieć podłoże somatyczne, np. zaburzenia hormonalne, ale równie dobrze mogą wskazywać na problemy emocjonalne, np. nerwicę, depresję. Trudności w opanowywaniu emocji, problemy w relacjach interpersonalnych, zaburzenia krążeniowe, senność, zmęczenie, spadek libido mogą być symptomami rozwijających się zaburzeń lękowych (nerwicy) czy depresyjnych. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, dlatego najlepiej, by skonsultowała się Pani osobiście z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam
Myślę,że opisane objawy to prawdopodobnie depresja, niezbędna w Pani przypadku będzie konsultacja psychiatryczna, na pewno spotkania z psychologiem nie zaszkodzą.
Pzdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty